Competicions 4 de desembre: 3 podis al cros de Granollers

55 atletes del G.A. Lluïsos Mataró repartits en dues competicions aquest cap de setmana, ambdues diumenge. 

A la marató de València, Salva Carrillo 3h 14’26” oficials – 3h 13’12” reals, Román Millán 3h 14′ 26″ – 3h 13’14” i Josep Casas (a la 1ª foto) 3h 43′ 39″ – 3h 43’37”. Tots ells milloren les seves marques personals.

Les classificacions, aquí.

Al cros de Granollers els altres 52 atletes, assolínt aquí un podi individual i dues victòries per equips en màsters.

L’ Esther Tomás (al centre de la 2ª foto) s’ ha classificat 3ª F50 i ella, juntament amb Ana Esther Fidalgo (5ª) i Imma Gómez (7ª, a la dreta de la 2ª foto) s’ han imposat a la categoria per equips de 50 anys en endavant.

També triomf per equips d’ M50 en endavant pels homes gràcies a la 4ª plaça d’ en Ferran Rey, la 6ª de l’ Alfred Redrado i la 11ª d’ en Nabi Abdelkader, completant equip Francisco Molina (19è), Juan Pedro Sanz (25è), Jordi Villalba (26è). José Luis Martín (30è), Albert Artigas (34è) i Prudencio Pérez (37è).

A la pista han donat el trofeu al Vic per error, però després de la pertinent reclamació ens han donat la raó. 21 punts pels nostres i 25 pel Vic. I guanya la puntuació més baixa.

4rt lloc per la Mar Espartero en sub-16 en un final apretadíssim, amb les 4 primeres en 2 segons.

I encara 3 atletes més entre els 10 primers: Abdelhamed El Harrak 6è en màsters de 35 a 49 (amb Sergi Riera 17è), Verónica Fernández (a l’ esquerra de la 2ª foto) 7ª a la mateixa categoria femenina (Meritxell Salvador 12ª) i Ricard Martín 10è en sub-12, acompanyant-lo Ayoub el Houdifi (20è), Lucas Lozano (38è), Gerard Colldeforns (70è) i Àlex Clavel (78è).

La resta dels nostres han estat:

Sènior F: 24ª Laura Pelegrí.

Sènior M: 40è Toni Antúnez. És màster, però ha optat per córrer la cursa absoluta.

Sub-18 M: 48è Nicola Rivolta i 53è Pol Galeote.

Sub-16 M: 16è Iker Fuentes (a la foto de portada), 20è Imran Jdiaa, 24è Álex Morente, 32è Rubén Pereira, 33è Joel Garcia, 47è Daniel Moreno i 59è Àlex Marquet.

Sub-14 M: 31è Víctor Ruiz, 39è Mat Serrano i 42è Daniel Molina.

Sub-12 F: 26ª Itziar Martínez, 39ª Júlia Garcia, 48ª Leire Cánovas, 51ª Lola Anglada, 66ª Sonia Travé i 72ª Alba Sarle.

Sub-10 F; 16ª Aya El Houdaifi, 20ª Júlia Cerezo i 31ª Mia Anglada.

Sub-10 M: 27è Roc Renart, 44è Ali Aaribou, 55è Erik Ramos, 56è  Bruno Martínez i 59è Ethan Sarle.

Sub-8 F: 18ª Aina Rubiales i 19ª Carla Rubiales. Totes dues a l´ultima foto (Aina pitrall 939 i Carla 940).

Els resultats, aquí.