17 i 18 de setembre: Albert López guanya la Ulisses Atac amb Mª Helena Gaeta segona. Albert Roselló segon a la mitja de Calella i Judith Artigas a la Cabra’s trail

Matagalls – Montserrat entre dissabte i diumenge

Una de les marxes no competitives més conegudes de Catalunya si no la que més, amb 82’6 km de recorregut i 2.886 metres de desnivell positiu. 

La gran majoria d’ atletes, a més, disputen la prova durant tota la nit de dissabte a diumenge, ja que la sortida és a les 15:00.

Allà hi hem tingut a en Toni Perona, a la Miriam Berrocal i a l’ Óscar López (tots tres a la 1ª foto), arribant en 12h 32’35” i en 19h 51’31” la Miriam i l’ Óscar.

Els resultats, aquí. 

Ulisses Atac diumenge

Hi havia les opcions d’ ascens i descens i de “només” ascens, opció aquesta última escollida per la mª Helena Gaeta i l’ Albert López, que han hagut de superar 3’4 km. de recorregut amb un pendent de 400 metres positius (per tant, unes dures rampes mitjanes del 17%).

L’ Albert López hareeditat la seva victòria de l’ any passat en categoria màster, essent 3er de la general amb 21’36″1, a només 8 dècimes del segon absolut i amb el tercer veterà a més d’ 1 minut.

La Mª Helena ha entrat 5ª absoluta i 2ª màster, però ha rebut el premi de primera de la categoria perquè la que l’ ha guanyat ja tenia premi per fer podi a al classificació absoluta i no eren acumulatius.

Els podeu veure a la 2ª foto rebent les corones de llorer que dónen com  a premi.

Les classificacions, aquí.

Mitja marató costa del Maresme diumenge

Circuit molt planer amb sortida i arribada a Calella i 4 representants del club amb molt bons resultats.

L’ Albert Roselló ha entrat 13è de la general i segon veterà 2 amb 1h 18’57” tan oficials com reals.

Es col.loca 3er al ranking del club de sempre M50, per darrera dels 1h 18’07” d’ en Ferran Rey al 2008 i els 1h 18’30” de l’ Hilario Adalid al 1991.

Una mica abans que ell havia arribat en Miguel Ángel Molina, brillant top-10 absolut als seus 48 anys amb 1h 18’23” oficials i reals per ser quart veterà 1 a tan sols 5 segons del tercer. Es situa 5è M45 de sempre.

Bons cronos també per a Joan Martí Ramoneda (1h 24’46” – 1h 24’44”) i Jaume Planas (a la foto de capçalera, 1h 30’04” – 1h 29’59”.

Les classificacions, aquí.

Cursa de la Mercè diumenge

10 km. sobre circuit homologat per Barcelona, amb la participació de tres dels nostres fondistes.

En Pol Romano ha arribat en 50’18” oficials – 49’48” reals, en Miguel Ángel Gámez en 1h 03’33” – 57’05” i l’ Alfred Torrents (a la 3ª foto) en 1h 06’34” – 1h 00’02”.

Els resultats, aquí.

Cabra’s trail Lloret diumenge

Amb la participació de la Judith Artigas (a l’ última foto) a la distància curta, anomenada La cabreta (7 km amb 250 metres de desnivell positiu). La llarga tenia el curiós nom de La cabrona (14 km amb 650+).

La Judith s’ ha classificat 2ª F40  i 3ª absoluta amb .49’59”, a tan sols 3 segons de la guanyadora.

Els resultats, aquí.

 

Jordi Villalba guanya la cursa de Santa Coloma de Cervelló i podis per a Iván i Miguel Ángel Molina a Viladecans

Que en tinguem constància, aquest diumenge 11 de setembre hi ha hagut tres curses amb presència dels nostres atletes.

Al mal anomenat cros de Santa Coloma de Cervelló (és una cursa d’ asfalt sobre un circuit de 5 km. no homologats) en Jordi Villalba (a la foto de capçalera) s’ ha imposat a la categoria màster amb 22’15”, arribant 24è de la general.

Els resultats, aquí.

I a Bellaterra, cursa de la diada amb recorreguts de 10 i 5 km. també sense homologar.

A la distància curta, 26’48” per a en Miguel Ángel Gámez (a la foto lateral).

Les classificacions, aquí.

I a Viladecans cursa de 10 km sobre un circuit homologat amb la presència d’ en Miguel Ángel i l’ Iván Molina (a la 2ª foto), pujant tots dos al podi.

 L‘ Iván (a la dreta de la 2ª foto) s’ ha classificat segon promesa i 10è absolut amb 40’24” oficials (els reals no els han penjat), si bé ha rebut el premi com a guanyador de la categoria perquè qui l’ ha superat ha estat el guanyador absolut i, com que per reglament els podis absoluts no ho són de la seva categoria, tots els promeses han ascendit un lloc a la classificació

En Miguel Ángel (a l’ esquerra de la 2ª foto) també ha pujat al podi, en aquest cas com a 3er màster i 5è de la general amb 37’02”-.

Les classificacions, aquí. 

Alfred Redrado 4rt al campionat del món de curses de muntanya i José Antonio Ballesta guanya la Burriac Atac en el retorn d’ en Sergi Martín

Actuacions de traca a la muntanya dels nostres atletes aquest cap de setmana del 3 i 4 de setembre.

Campionat del món màster de curses de muntanya

Celebrat dissabte a la localitat irlandesa de Clommel, l’ Alfred Redrado (a la dreta de la 1ª foto) ha participat a la prova M55, a la que li corresponia la distància curta de les dues que es disputaven depenent de l’ edat.

8’4 km. durant els quals han superat 509 metres de desnivell positiu i 217 negatius, amb un resultat extraordinari: 4rt amb 44’52”, a 15 segons del bronze, 17 de la plata i 35 de l’ or. 

Tot i això li ha quedat un regust agredolç perquè a falta de 3 km. anava primer, però això no treu que ser 4rt del món és espectacular.

És el seu millor resultat a nivell individual en una prova internacional. Havia entrat 3er al campionat d’ Europa de cros per equips al 2018 amb en Ferran Rey i un atleta d’ un altre club.

De fet, és la millor actuació per a un atleta amb la samarreta dels Lluïsos en un campionat del món individual, privilegi que fins avui tenia en Joaquín Joyas després d’ haver estat 6è als 800 M55 a l’ aire lliure al 2015.

Els resultats, aquí.

Burriac Atac

Ambientàs com sempre el viscut dissabte a la nit en aquesta cursa amb sortida a Vilassar de Mar, pujades i baixades per diversos cims de la zona (el més conegut és evidentment Burriac, però en fan més) i arribada espectacular entre torxes a la platja de Cabrera de Mar.

Dues distàncies (21’4 km amb 1.090 metres de desnivell positiu i 15’75 km amb +650) i la particularitat de que és nocturna, amb l’ obligatorietat doncs d’ anar amb frontal per intentar no matar-se entre corriols.

Entre els participants dels Lluïsos ha destacat la sorprenent victòria d’ en José Antonio Ballesta (a la foto de capçalera) en M60 a la cursa llarga. Tan sorprenent que ell mateix se n’ ha assabentat quan ja estava a casa.

Diem sorprenent perquè no és un atleta habituat a pujar als podis, però ha guanyat de manera aclaparadora ja que, amb 3h 18’51” oficials – 3h 18’06” reals, li ha tret gairebé un quart d’ hora al segon classificat.

És el tercer atleta amb la samarreta dels Lluïsos que guanya en aquesta cursa. El precedeixen Alfred Redrado (M50 al 2019) i Mar Margarit (júnior al 2015).

També a la cursa llarga una altra grandíssima notícia: la tornada a la competició d’ en Sergi Martín (a la 2ª foto) després de molts problemes físics. I amb un gran resultat: 11è de la general i 5è M40 amb 2h 21’00” oficials – 2h 20’59” reals. Una gran alegria.

Molt bona actuació també d’ Álex Pereira (a la 3ª foto) amb 3h 06’55” – 3h 06’28” i Toni Perona (a la dreta de la 4ª foto) amb 3h 34’30” – 3h 33’45”. La part negativa ha estat l’ esquinç que s’ ha fet en Salva Carrillo (a l’ esquerra de la 4ª foto), fet que l’ ha obligat a retirar-se i ser traslladat per l’ organització cap a l’ arribada.

A la cursa curta, gran actuació per a la Miriam Muñoz (a la 5ª foto). Una pena que no apareix als resultats perquè ha oblidat agafar el xip, perquè ha acabat en uns 2h 50’08” que li haurien donat la 25ª posició absoluta tot i que a falta de 3 km. se li ha pujat un bessó.

L’ Óscar Ibáñez ha entrat en 3h 19’21” oficials – 3h 19’12” reals acompanyant a un altre corredor i l’ Óscar López ha completat la distància però apareix com a desqualificat perquè estava inscrit a la llarga, però no s’ ha vist bé i ha optat per agafar el camí de la curta.

Tot i no tenir cap vincle amb els Lluïsos volem citar a la Maria Petit, atleta vilassarenca invident que ha completat la distància curta en 3h 22’18” – 3h 21’44” amb l’ ajuda de dos guies. Els tres anaven agafats d’ un mateix pal amb un guia al davant i un altre al darrera. Si ja és difícil no caure pels corriols per a atletes sense problemes de vista imagineu per a una invident. Doncs amb ganes i empenta gairebé tot es pot.

Els resultats, aquí els de 21 km i aquí els de 15.

Mitja marató de Sabadell

Ja diumenge, prova disputada a la capital del Vallès Occidental amb tres distàncies: mitja marató, 14 i 7 km.

A la de 7 hi ha estat present en Jordi Villalba (a la 6ª foto) que s’ ha classificat 70è de la general amb 31’29” oficials – 31’25” reals.

Les classificacions, aquí.

Mitja marató de Londres The Big Half

Aquest diumenge s’ ha dut a terme una de les diverses mitges que es disputen a la capital britànica durant l’ any.

Allà hi hem tingut a la parella formada per l’ Esther Bonilla i en David Galeote (a l’ última foto), que acumulen viatjant més quilòmetres en un any que en Willy Fog.

Corrent junts tota l’ estona han entrat en un temps oficial de 2h 05’04” l’ Esther i 2h 05’05” en David.

No es publiquen els temps reals (els dels xips). Només a títol informatiu, segons els seus rellotges ha estat 2h 03’45”.

Les classificacions, aquí.

Curses del 13 al 28 d’ agost: Alfred Redrado guanya a Villanúa (Jaca)

Com cada mes any, poca activitat competitiva durant el més d’ agost.

Tot i això, aquestes tres darreres setmanes tenim constància de tres competicions amb presència dels nostres. 

Com sempre, si teniu constància de la participació d’ atletes nostres a altres curses, si us plau, feu-nos-ho saber.

Anem per ordre cronològic:

Trail Moixeró dissabte 13

La Judith Artigas (a la 1ª foto) ha participat en una de les diverses distàncies a Bagà, concretament a la modalitat de quilòmetre vertical, amb només 3.560 metres però un duríssim desnivell positiu de 700 metres.

Ha arribat 4ª de la seva categoria amb 1h 03’56”.

Els resultats, aquí.

Subida a la fuente del Paco dissabte 20

Cursa celebrada la localitat de Villanúa (Huesca), ben a prop de Jaca.

13’3 km de distància en que l’ Alfred Redrado (a la foto de capçalera) s’ ha imposat a la seva categoria, essent 8è de la general als seus 55 anys.

No hem sapigut trobar si hi ha classificacions penjades.

Correguda popular de Pineda de Mar dissabte 27

Cursa amb nom i distància peculiars (1.714 metres teòrics que, en realitat, eren uns 100 metres més).

En Jordi Martí (a la 2ª foto) s’ ha classificat 12è absolut a la prova open (no hi havia categories) amb 7’19”.

Creiem que no es pengen resultats d’ aquesta cursa. Si ho fan serà aquí.

Cursa circ de Morens diumenge 28

Prova curta de la Marrana Skyrace, amb sortida i arribada a Vallter 2000 (a la localitat de Setcases).

11 km. de muntanya amb 1.100 metres de desnivell positiu, passant per cims tan coneguts com el coll de la Geganta, Bastiments, el coll de la Marrana, Coma de l’ Orri i Grau de Fajol.

En Joan Navarro (a l’ última foto) s’ ha classificat 4rt M40 (i 12è de la general) amb 1h 34’29”.

No surten encara els resultats d’ aquest any sinó els de l’ any passat. Quan els pengin els podreu veure aquí.

 

Toni Antúnez guanya la cursa de Les Santes

Tres anys després hem tingut nova edició de la cursa de Les Santes, sobre un recorregut d’ una mica més de 5 km durets perquè la primera meitat baixa però la segona puja.

Hem localitzat als resultats a 69 atletes del club, si bé només informarem aquí dels que són de sub-18 en amunt tal i com ens demana sempre l’ equip d’ entrenadors. Clicant aquí podeu veure el recordatori de las normativa que ja fa 8 anys que tenim vigent.

Veureu temps inusualment fluixets per a alguns dels nostres atletes. Això és perquè, com a cursa familiar i festiva que és, uns quants han corregut acompanyant a familiars o amics.

Triomf a la categoria de 41 a 55 anys per a en Toni Antúnez (a la 1ª foto). Amb 18’24”, a més, s’ ha fet amb el 4rt lloc de la general.

6 lluïsencs més entre els 30 primers absoluts: 10è Alfred Redrado 18’57” (2on de 41 a 55 anys just amb 55), 15è Ferran Rey 19’12”, 18è Albert Roselló 19’41” (tots ells passen dels 50), 21è Joan Navarro 19’48” i 27è Joan Martí Ramoneda 20’09”.

Per sota de 25 minuts Nabi Abdelkader 20’42”, Josep Oriol Bruguera 20’50”, Pedro José Martínez 21’28”, Ernesto Fletas 22’05”, Oriol Berengueras 22’47”, Óscar Sauleda 22’59” i Jordi Martí 24’12”.

Entre 25 i 30 minuts tenim a Pol Galeote amb 25’35”, Josep Valero 25’48”, Toni Perona 25’50”, Dolo Ruiz (a l’ esquerra de la 2ª foto) 27’08”, Carla Castellà 27’43”, Meritxell Salvador 28’04”, Laia Salvador 28’04”, Francesc Garcia Alvarado 28’55”, Lluís Llaquet 29’02” i Miguel Ángel Gámez 29’52”.

Per sobre de la mitja hora trobem a Joan Sánchez (al darrera a la 3ª foto) amb 30’52”, Xantal Oller 31’14”, Jordi Pecharromán (del club FEM) 31’19”, Juan Antonio Sabán 31’35”, Carla Carrasco 31’44”, Ismael Martínez 31’45”. Eva Riera 31’46”, Montse Prats (a la dreta de la 2ª foto) 31’46”, Silvia Martínez (al centre de la 2ª foto) 31’46”, Beatriz Domínguez 31’47”, Yolanda Rico (al davant de la foto de capçalera) 32’22”, Alfred Torrents 32’49”, Pere Joan Torres 32’59”, Miriam Berrocal 33’23”, Ivette Vila 34’33”, Lidia Sánchez 35’16”, Rut Coll (al darrera a la foto de capçalera) 36’46”, Salva Carrillo 37’27”, Rafa Pardo 39’21”, Domingo Sáez (al davant a la 3ª foto i dels ben segur que poquíssims que han corregut les 42 edicions d’ aquesta cursa) 39’41”, Marian López 41’40” i Manuel Ruiz 44’42”.

Els resultats, aquí.

5 equips amb atletes dels Lluïsos entre els 3 primers de la mitja per relleus, inclosos els guanyadors absoluts

Dissabte 16 de juliol s’ ha dut a terme una nova edició de la mitja marató per relleus de Mataró després de dos anys en blanc pel COVID.

La calor és típica d’ aquesta cursa. I això fa que, juntament amb la duresa del circuit, sigui una prova complicada. Aquest any, a més, l’ onada de calor l’ ha endurit més que mai.

Que en tinguem constància hi ha hagut atletes del G.A. Lluïsos Mataró a 14 equips diferents (11 d’ ells de manera íntegra). De tota manera, és difícil de controlar perquè a les classificacions de moment només surt el nom de l’ equip sense especificar els seus integrants i els resultats dels que han corregut amb xip groc. Si detecteu que falta algú digueu-nos a quin equip estava i l’ afegirem.

5 posicions entre els 3 primers, destacant el triomf absolut del tercet anomenat “Lluïsos 1” amb 1h 13’36. N’ eren integrants Abdelhamed El Harrak i Toni Antúnez juntament amb un atleta que no és del club.

És la primera victòria absoluta en categoria masculina per a atletes dels Lluïsos des de que es disputa sobre la distància de mitja marató, si bé en l’ anterior format de marató sencera amb equips de 4 ens havíem imposat a les dues primeres edicions (al 2001 Jordi Martí, Agustí Bartrés, Darío Pallarolas i Jaume Planas, tots del club, i al 2002 Darío Pallarolas, Jaume Planas i José Luis Nieto reforçats amb l’ Enrique Luque, aleshores del Fila).

Triomf a la categoria M6 per a l’ equip “Viejos roqueros”, amb en Jordi Villalba, en Francisco Molina i un atleta d’ un altre club en 1h 33’26”. Molt bon crono per a un equip de la categoria de més de 180 anys sumant les edats dels tres.

Segones posicions per a Lluïsetes 1 en F5 (1h 46’37” per a Ana Esther Fidalgo, Xantal Oller i Eva Riera) i Lluïsetes 2 en F4 (1h 50’50” per a Imma Gómez, Meritxell Salvador i una Laia Salvador (a la foto de capçalera) que tot just havia arribat a Mataró 24 hores abans per passar uns dies de vacances procedent d’ Austràlia, el seu lloc de residència des de fa uns anys.

L’ altre equip íntegrament femení amb atletes del club s’ ha classificat 3er F4. Anomenant-se “Running Flowers” Elisabet Cortés, Yolanda Rico i Lidia Sánchez han entrat en 2h 07’46”.

La resta de conjunts amb atletes dels Lluïsos han estat:

Lluïsos 2 (Sergi Colmenar, Josep Oriol Bruguera i Ferran Rey) 1h 20’50”.

Los Gorrillas (Xavi Fernández, Álex Pereira i Joan Martí Ramoneda) 1h 27’10”. A la 1ª foto, l’ Álex.

Bightree Lluïsos (Salva Carrillo, Román Millán i Ernesto Fletas) 1h 29’12”.

Toloko (Benjamín Mallo, Oriol Berengueres i un atleta que no és del club) 1h 30’26”. A la 2ª foto, l’ Oriol.

The Descarted (Sergio Fernández, Antonio Rosal i Salah Benyazid) 1h 38’59”.

Lluïsos Pol Team (Pol Romano, José Luis Martín i Josep Casas) 1h 42’26”.

Lluïsos Taigers (Ismael Martínez, Montse Prats i Toni Perona, el nostre únic conjunt mixte) 1h 44′ 09″. A la 3ª foto la Montse.

Lluïsetes 3 (Dolo Ruiz, Silvia Martínez i Beatriz Domínguez) 1h 50’50”. Han entrat amb el mateix crono que les Lluïsetes 2 que han quedat 2ones F4.

Running Lluïsos (Pere Joan Torres, Albert Artigas i Óscar Ruiz-Ruano) 2h 00’01”.

Els resultats, aquí. I al Facebook dels Lluïsos hi trobareu més de 200 fotos per gentil.lesa d’ en Juan Diego Carrillo. Totes les utilitzades en aquest article són seves.

 

7 al 10 de juliol: Bronzes per a Judith Artigas al campionat d’ Europa de trail màster i per a Mar Espartero i Eloi Anton al de Catalunya sub-16

Atletes del G.A. Lluïsos Mataró a quatre competicions aquests dies. Anem per ordre cronològic:

1er meeting Aldahra a Lleida dijous

Participació de dos dels nostres joves velocistes als 200, fent en Pol Ibáñez 22″63 amb vent 0’0 i en Mathis Itchart (a la 1ª foto) 24″29 amb +0’6.

Els resultats, aquí.

Campionat d’ Europa màster de trail divendres

Celebrats entre divendres i diumenge a la localitat francesa de Le Féclaz.

La Judith Artigas (a la foto de capçalera) tenia intenció de prendre part a la marató, però una lesió que l’ ha tingut aturada diverses setmanes ha fet que optés per la cursa de 10 km, amb un desnivell de 578 metres positius.

Ha acabat a la 10ª posició individual F40 amb 1h 31’47”, puntuant per a una selecció espanyola que s’ ha fet amb el bronze per equips.

Les classificacions, aquí.

Final del campionat de Catalunya sub-16 dissabte

Celebrada a Can Dragó amb la participació de 9 dels nostres atletes, obtenint 2 medalles de bronze i 4 places de finalista.

3rs llocs per a Mar Espartero en 3000 amb 11’20″20 i Eloi Anton (a la 2ª foto) en 5 km marxa amb 27’02″45, registre aquest últim amb que es situa segon al ranking de sempre, per darrera només dels grans 23’52″70 de l’ Iván Molina l’ any passat.

Gran 4rt lloc també als 5 km marxa d’ en Joel Garcia amb uns 29’05″56 que el col.loquen 4rt al ranking històric.

Posició de finalista també per a en Manel Calvache, 7è en martell amb 28’88, marca personal amb la que segueix 4rt al ranking.

Han participat també:

Andrea Pérez 9ªen triple amb 10’52 (-0’3), Leo Sánchez 10è en llargada amb 5’28 (-0’3), Agnès Urgelés 12ª en 600 amb 1’50″61, Asier Hernández 12è en triple amb 10’90 (+1’8) i Imran Jdiaa 13è en 1000 amb 2’58″07.

A la 3ª foto, d’ esquerra a dreta, Agnès, Mar i Andrea.

Els resultats, aquí.

Control nocturn a Cornellà dissabte

Doble participació d’ en Pol Ibáñez, que ha igualat la seva marca personal en 100 (11″26 amb un vent perfecte de +2’0 m/s) i n’ ha quedat a prop als 200 (22″57 amb +1’5).

Les classificacions, aquí.

 

2 i 3 de juliol: Albert López campió de Catalunya de milla i 3 medalles més a diversos campionats catalans

Quatre competicions aquest cap de setmana amb presència d’ atletes dels Lluïsos.

Campionat de Catalunya sub-20

Disputat diumenge a Lleida.

En Pol Ibáñez al matí s’ ha classificat còmodament per a la final dels 400 guanyant la seva sèrie amb 52″31, el millor temps de tot.

A la tarda ja sí que s’ha expremut a tope per entrar en 50″88 (a 16 centèssimes de la seva MMP) i fer-se amb la medalla de bronze.

La Marina Roselló (a la 1ª foto), per la seva banda, ha acabat els 800 6ª amb 2’50″78.

Els resultats, aquí.

Campionat de Catalunya de milla en ruta

Celebrat a Palau-solità i Plegamans sobre un circuit homologat i un botí pels nostres d’ una medalla de cada.

L’ Albert López (a la foto de capçalera) s’ ha imposat en en M50 amb 5’05”,

En M40 plata per a Abdelhamed El Harrak amb 4’53” i bronze per a Toni Antúnez amb 4’57″(els dos a la 2ª foto al podi amb la nostra Betània Duarte entregant medalles com a responsable màster de la FCA).

Han competit també:

Albert Artigas 5è M65 amb 7’32”, Jordi Villalba 6è M60 amb 6’14”, Francisco Molina 5è M55 amb 6’00” i Oriol Berengueres 7è màster “B” a la cursa de no federats amb 5’48”.

Els resultats, aqui.

Cursa de 10 km de Pallejà

Prova amb un circuit homologat en que en Joan Martí Ramoneda (a l’ última foto) ha acabat en 38’47” oficials – 38’44” reals malgrat el costipat que arrossega.

Les classificacions, aquí.

Cursa d’ estiu de Premià de Mar

Disputada dissabte al vespre sobre 10 i 5 km. no homologats.

L’ Albert Roselló i Alfred Redrado han participat a la de 10, entrant junts en 36’35” tan oficials com reals, essent oficialment 3er l’ Albert i 4rt l’ Alfred en categoria absoluta, ja que aquí no es fa classificació per edats.

Els resultats, aquí.

 

Competicions 11 i 12 de juny: Bronze per a Judith Artigas al campionat d’ Espanya de pujada vertical, 24 classificats per a la final del campionat de Catalunya sub-14/12/10 en pista i dues victòries a la milla de Canet

Un altre cap de setmana intens pel que fa a competicions, si bé força més dissabte que diumenge. Anem per parts perquè, a més, hi ha hagut novament grans resultats.

Jornada prèvia del campionat de Catalunya sub-14/12/10 a Vilanova i la Geltrú dissabte tot el dia

Celebrat a la capital del Garraf amb 43 participacions dels nostres atletes, dels quals 24 han obtingut el bitllet per a la jornada final.

Els sub-14 i sub-12 tenien proves durant tot el dia. Els sub-10, en canvi, han acabat al matí amb un total de 8 participacions dels nostres i 3 passis a la final.

Doble classificació per a la Laia Ruiz-Ruano (a la foto de capçalera) en 1 km marxa (11ª amb 6’55″30) i pilota (igualment 11ª amb 15’07), passant també l’ Aya El Houdaifi com a 8ª en alçada amb 1’04 (7ª al ranking del club de sempre).

Han quedat eliminats: en 60 31ª Júlia Cerezo 10″57, en 1000 32ª Khloe Pereira 4’19″54 i en pilota 18ª Júlia Cerezo 11’34 i 19ª Ariadna Martínez 11’15 / 20è Roc Renart (a la 1ª foto) 18’60.

Les classificacions, aquí.

Entre els sub-12 (matí i tarda), 7 classificats.

Doble presència a la final per a Ricard Martín (a la dreta de la 2ª foto, 5è en 2000 amb 7’18″00 i 6è en pilota amb 27’63) i Itziar Martínez (6ª en 60 tanques amb 10″75 i 13ª en 60 llisos amb 9″27). 

Acompanyarà a la Itziar als 60 tanques la Clara Arilla, avui 8ª amb uns 10″98 que la situen 7ª de sempre.

Classifiquen també Lucas Lozano (al centre a la 2ª foto, 6è en disc amb 18’01 per posar-se 4rt de sempre al nostre ranking) i Unai Hernández (6è en 2 km marxa amb 13’14″51).

No passen: en 600 28ª Marta Batlle 2’01″17, 32ª Júlia Batlle 2’02″06 / 18è Ayoub El Houdaifi 1’58″50, en 60 tanques 17è Ayoub El Houdaifi (a 6 centèssimes de la final), en alçada 17ª Sara Lobato (a la 3ª foto) 1’11, en perxa 3 nuls sobre 1’30 per a Clara Arilla, en pes 13ª Sara Lobato 5’81 (a 13 centímetres de l’ última classificada) i 18ª Leire Cánovas 5’67, en disc 16è Izan Cortés (a l’ esquerra de la 2ª foto) 15’73 i en pilota 24è Rayan Hajaja 16’92.

Pel que fa als sub-14, festival: 14 classificats, i 5 d’ ells entre els 5 primers.

Enorme novament en Roc Martínez: segon en triple amb 10’71 (es posa també segon al nostre ranking) i tercer en 150 amb 19″24. I en triple l’ acompanyaran dos lluïsencs més: 7è Víctor Ruiz 10’27 (4rt al ranking) i 11è Pau Sánchez 10’21.

Passa com a 3ª Natalia Calvache en javelina amb uns 24’16 que la col.loquen 4ª de sempre (també es classifica en 80 tanques com a 12ª amb 14″77), com a 4ª Ariadna Martí en alçada amb 1’44 (4ª al ranking) i Naia Rubiales (a la 4ª foto) com a 5ª en triple amb 9’98 (2ª al ranking).

Estaran a la final també: en 600 7è Luca Itchart 1’39″44, en 3000 16ª Angélica Robles 13’25″07, en 220 tanques 15ª Leyre Lozano 37″46, en alçada 7è Pau Sánchez 1’44, en llargada 12è Luca Itchart 4’67 (vent +1’8) i en 3 km marxa 9ª Laia Venteo 18’29″60

Queden eliminats: en 80 25ª Naia Rubiales 11″63 (-1’5) / 23è Aleix Gallardo 12″47 (-3’6) i 29è Dan Serrano 12″02 (-1’5), en 150 17ª Ariadna Martí 21″08 (a 1 punyetera centèssima de classificar-se), en 600 18è Mat Serrano (a la 5ª foto) 1’44″69 i 19è Aleix Gallardo 1’44″71, en 3000 19ª Leyre Cortés 13’42″31, en 1000 obstacles 21è Víctor Ruiz 3’34″39, en disc 21ª Martina Galeote 14’29, en javelina 17ª Martina Galeote 15’44 i en martell 20ª Salma Belarhzal 23’11, però aquesta última amb el premi de posar-se 2ª al ranking de sempre.

Els resultats, aquí els sub-14, aquí els sub-12 i aquí els sub-10.

Meeting de Lloret i control sub-20/18 dissabte a la tarda

21 participacions del club i el duet fantàstic ho ha tornat a petar als 400:  50″72 en Pol Ibáñez I 51″13 en Pau Lancho.

El crono d’ en Pol el posa segon al ranking sub-20, darrera dels 50″55 de l’ Oussama al 2019 I tercer absolut (Biel Mayans 48″65 al 2019).

I encara als 400, bons 55″29 per a en Nicola Rivolta i 1’06″96 per a la Noa Serrano.

Han competit també:

100: Alba Solanes 14″34 (-1’6), Ruth Díaz 14″40 (-1’6) / Daniel Sánchez 11″55 (-0’3), Mathis Itchart 12″46 (-2’6), Rubén Pereira 12″73 (a la 6ª foto, -2’2) i Jonam izquierdo 12″85 (-2’2).

200: Ruth Díaz 29″29 (-0’9).

600: Alejandra Cunillera (a la 7ª foto) 1’52″81 / Rubén Pereira 1’35″00 i Asier Hernández 1’44″28.

800: Marina Roselló 2’43″86 / Lluc Bergadà 2’28″59.

1000: Imran Jdiaa 2’58″81.

3000: Albert Roselló 10’04″71.

Llargada: Daniel Sánchez 6’09 (+0’8). Mathis Itchart 5’80 (+1’0) i Asier Hernández uns 5’56 (+1’7) amb els que puja al 8è lloc del ranking sub-16 de sempre.

Els resultats, aquí.

Milla de Canet dissabte a la tarda

Disputat sobre un circuit no homologat de 3 voltes pel passeig marítim i una mica més llarg del compte (aproximadament 100 metres més).

Victòries en veterans “B” (de 45 a 54 anys) per a la Mº Helena Gaeta (pitrall 41 a la 8ª foto) amb 6’48” i l’ Albert López amb 5’22”, essent ell el guanyador de tota la cursa màster, incloent als més joves.

També en màsters “B” 4ª Miriam Berrocal (pitrall 10 a la 8ª foto), amb 8’23” i 9è Jordi Martí amb 6’46”, mentre que en veterans “C” (de 55 en endavant) en Francisco Molina arribava 4rt amb 6’33” i en Jordi Villalba 5è amb 6’44”.

Els resultats, aquí.

Campionat d’ Espanya de vertical trail diumenge.

Disputat a la localitat berguedana de Cercs amb la participació de la Judith Artigas (a la dreta de la 9ª foto), que s’ ha hagut d’ enfrontar a un recorregut de 4’6 km. amb un desnivell positiu de 1.051 metres.

S’ ha penjat la medalla de bronze a la categoria màster F40 amb 1h 23’25”.

Ha arribat 4ª de la categoria, però la condició d’ extrangera de la guanyadora ha fet que competís fora de concurs al campionat, passant totes les atletes a avançar una posició.

És la segona medalla en un campionat d’ Espanya per a ella enguany després de la de plata assolida fa unes setmanes al de trail.

Les classificacions, aquí.

Campionat d’ Espanya de clubs de 2ª divisió

Disputat el cap de setmana a vàries seus. Diumenge a Gavà hi va haver la final B2 amb el Canovelles, que ens va convocar a la Mar Espartero (a l’ última foto) mercès al conveni de col.laboració que tenim.

Era un campionat absolut i la Mar encara és sub-16. Tot i així, 3er lloc amb 11’02″48 i el Canovelles acabant 4rt a la puntuació final.

Els resultats, aquí.

 

Competicions 4 i 5 de juny: incommensurables Roc Martínez i Iván Molina

Bastants fronts i resultats molt destacats a dojo.

Donat l’ alt volum de participació d’ atletes nostres a la pista explicarem aquí les marques més destacades. Podreu trobar aquestes i les que falten als resultats dels quals en trobareu l’ enllaç.

Control  en pista sub-16 i sub-14 dissabte a Santa Coloma de Gramanet

36 atletes del club.

Impressionant en Roc Martinez (a la 1ª foto). 18″59 en 150 i 10’54 en triple. Això representa nou rècord del Maresme sub-14 en 150 (i òbviament, també del club, essent els rècords anteriors 18″8 manuals d’ en Nicola Rivolta al 2019) i situar-se segon al ranking del club de sempre en triple… amb -3’5 m/s de vent en contra!!!

Atenció a les posicions que ocupa al ranking català de l’ any: segon en 80, 150 i triple, 9è en pentatló i 10è en llargada com a més destacats.

Però moltes més coses interessants:

També en sub-14 l’ Ariadna Martí es situa 3ª del nostre ranking en 150 amb 20″75 i 4ª en alçada amb 1’41, en Luca Itchart 4rt en 600 amb 1’38″90 i 6è en triple amb 9’85 (vent -1’0 m/s), la Natalia Calvache 5ª en 220 tanques amb 36″58 i en Pau Sánchez és 6è en javelina amb 25’24.

Sense fer marca personal, (però amb un registre que estaria dins del top-10 també) 10’07 d’ en Pau Sánchez en triple amb vent -0’1 m/s.

Marques molt bones també són els 20″31 d’ en Luca Itchart i 22″01 de la Joana Renart en 150, 4’28 de l’ Ariadna Martí en llargada (vent +1’1), 8’42 de la Leyre Lozano en triple invalidats per un pèl (vent +2’1 m/s) i 16’12 de la Martina Galeote en disc.

Pel que fa als sub-16, cap nou registre al top-10 del ranking, si bé segur que la Mar Espartero ha obtingut un marcon però corrent sense competència. Ha guanyat els 3000 amb 10’55″64 amb un avantatge de 48 segons respecte a la 2ª i ha quedat a prop dels 10’52″10 amb que està segona al ranking.

Destaquem també a l’ Andrea Pérez (a la foto de capçalera) amb 1’44 en alçada i uns il.legals 10’82 en triple (+2’2, amb vent bo de +1’7 ha saltat 10’61). També en triple, Paula Lobato 9’19 amb vent +3’3 (9’16 amb +1’7 legals) i Bruna Núñez de Arenas 9’17 amb vent +2’5 (8’99 amb +1’7).

També molt bons els 1’35″82 d’ en Rubén Pereira en 600, els 5’24 d’ en Leo Sánchez en llargada (-0’4), 9’20 per a Adrià Sáez i 8’70 per a Manel Calvache en pes i 25’06 per a Adria`Sáez en javelina.

A la 2ª foto Águeda Lastras (avui 23″32 en 150 i 7’07 en triple amb uns ventosos +2’8 m/s) i a la 3ª Àlex Marquet (1’52″85 als 600).

Les classificacions, aquí. 

Santjaumenka dissabte

Cursa de 5 km. amb circuit no homologat dissabte al vespre a Premià de Dalt en que l’ Ernesto Fletas ha entrat en 21’33”.

Les classificacions, aquí.

Control sub-12 i sub-10 dissabte a Vilanova i la Geltrú

16 dels nostres joves atletes, 4 dels quals han aconseguit noves marques al top-10 del ranking del club de tots els temps.

En Ricard Martín ha obtingut uns molt bons 31’36 en pilota amb els que es situa segon al ranking sub-12 i amenaçant molt seriosament el rècord (32’80 de l’ Arnau Espejo al 2012), apart de córrer els 2000 metres en 7’37″1.

També entre els sub-12, en Lucas Lozano es col.loca 5è en disc amb 17’05 i la Clara Arilla (a l’ esquerra de la 4ª foto) 7ª en 60 tanques amb 10″8.

Altres marques destacades en aquesta categoria són en 60 Max Perona 9″3 i Clara Arilla i Ariadna Sánchez 9″4, en llargada Lucas Lozano 3’48 i Ariadna Sánchez 3’34, en pes Leire Cánovas (a la dreta de la 4ª foto) 6’09, en disc Izan Cortés 15’60 i en pilota Max Perona 24’88 i Rayan Hajaja 23’51.

Pel que fa als sub-10, la Júlia Cerezo ha llançat la pilota fins a 19’92 per posar-se 2ª de tota la nostra història a menys de 2 metres del rècord (Natalia Calvache 21’63 al 2019).

La mateixa Júlia ha saltat 0’95 en alçada, la Khloe Pereira ha destacat pels 4’18″6 en 1000 i en Roc Renart (a la 5ª foto) pels 4’07″8 també en 1000.

Les classificacions, aquí.

Milla de Montcada i Reixac diumenge

Bons resultats dels nostres tot i córrer amb ni més ni menys que gairebé amb 2 hores de retard i haver d’ escalfar 3 vegades.

La Mª Helena Gaeta ha estat 2ª màster B amb 6’12” (a 2 segons del rècord del club de la Beatriz Dómínguez), en Jordi Villalba 3er màster “C”” amb 6’05” (es situa 2on al ranking M60 només per darrera dels brutals 5’00” d’ en Joaquín Joyas) i l’ Albert López 3er màster “B” amb 4’56” (també és ara 2on al ranking M50 superat pels 4’52” d’ en Joaquín Joyas).

Els resultats, aquí. Els podeu veure a tots tres a la 6ª foto.

Cursa de Pineda de Mar diumenge

10 km amb circuit no homologat en el que en Joan Navarro (a la 7ª foto) ha entrat en 38’42” oficials – 38’37” reals i l’ Álex Pereira en 41’31” – 42’28”.

Les classificacions, aquí.

Campionat de Catalunya absolut diumenge a Tarragona

Dos dels nostres joves atletes ja han entrat a tot un campionat absolut.

En Pol Ibáñez (a la 8ª foto) ha entrat 6è a la 2ª semifinal dels 200 amb 22″55 (vent +1’1), obtenint el 15è millor crono de les 3 sèries. Ara bé, que amb 17 anyets estigui ja a un campionat absolut no és gens fàcil.

Puja del 12è al 3er lloc del nostre ranking sub-20 de sempre. Era evident que pujaria molts llocs quan tenia 23″44 però ja havia corregut en 22″54 a la pista coberta. Té per davant a Pere Ramon Cantenys (22″1 manuals al 1980, equivalent a 22″34 elèctrics) i Lucas Soldado (22″51 al 2001).

A les 20:55 la cirereta a un cap de setmana magnífic: sortida dels 5 km marxa, amb l’ Iván Molina (a l’ última foto, 16 anyets) a la cursa. Doncs ja enorme 5è lloc final, a 15 segons del bronze. 

I atenció al crono: 22’35″31, millorant el seu rècord del club sub-18 en 19 segons i quedant ja a 37 de l’ absolut.

Els resultats, aquí.