Competicions 31/3 al 2/4: 4 medalles als Jocs Special Olympics i 5 equips classificats per a la final del campionat de Catalunya de relleus de promoció amb 2 rècords del club

Jocs Special Olympics divendres i dissabte

Es celebren a Granollers el que són els Jocs Olímpics per a atletes amb discapacitat intel.lectual. Amb les seves cerimònies d’ inauguració i clausura, l’ arribada de la flama, etc.

Tres atletes del club FEM (que, com ja hem explicat altres vegades, competeixen pels Lluïsos en atletisme pel conveni que tenim) hi participen, concentrats i tot durant aquests dies a un hotel de Calella. Estem especialment orgullosos d’ aquest conveni, sense desmerèixer ni molt menys els que mantenim amb altres clubs.

El balanç ha estat de 4 medalles (2 ors, 1 plata i 1 bronze) i, sobretot, una experiència inoblidable.

Divendres en Jordi Pecharromán (a la foto de capçalera) s’ ha penjat la medalla de bronze en pes i s’ ha classificat per a la final dels 400 metres i l’ Elena Podadera ha aconseguit també passar a la final dels 100 metres de dissabte.

Dissabte en Jordi Pecharromán ha guanyat els 400, l’ Elena Podadera ha fet el mateix en pes i ha estat 2ª en 100 i en Rafa Parull ha finalitzat 4rt en pes i 7è en 100.

Moltes felicitats a tots ells i als seus entrenadors (Laura Pelegrí i Vador Garcia).

Tota la informació, aquí.

Jornada prèvia campionat de Catalunya de relleus sub-16/14/12/10 dissabte

Disputat a Castellar del Vallès amb 17 dels nostres conjunt, obtenint 5 d’ ells el dificilíssim passi a la final. I tots ells en posicions molt bones (entre els 8 primers).

Els sub-16 masculins passen com a 5ens tant en 4 x 100 (47″68 per Aleix Gallardo, Asier Hernández, Roc Martínez i Rubén Pereira, 4rts al ranking de sempre) com en 4 x 300 (2’42″68 pels mateixos entrant l’ Imran Jdiaa enlloc de l’ Aleix, 5ens de tots els temps).

També 5enes les sub-10  dels 4 x 60, amb Mia Anglada, Berta Guisado, Khloe Pereira i Júlia Cerezo acabant en 41″98.

I doble classificació també per a les sub-14 femenines i, a més, amb dos rècords del club.

En ambdós casos les nostres rellevistes han estat Natalia Calvache, Naira Donoso, Itziar Martínez i Joana Renart. En 4 x 200 han estat 6enes amb 1’56″10 (anterior rècord 1’57″17 de Mar Espartero, Àsia Lozano, Marina Polo i Ariadna Martí al 2019) i en 4 x 80 8enes amb 43″17 (plusmarca anterior la pròpia Natalia amb Leyre Lozano, Ariadna Martí i Naia Rubiales 43″42 l’ any passat).

Els altres equips participants han estat:

4 x 100 sub-16: 24enes Paula Lobato, Leyre Lozano, Naia Rubiales i Sira Tavares 54″34 i desqualificats Guillem Cabrera, Luca Itchart, Pau Sánchez i Dan Serrano.

4 x 300 sub-16: 36enes Uma Berengueres, Angélica Robles, Paula Lobato i Naia Rubiales 3’16″43 / 33ens Aleix Batlle, Joel Garcia, Víctor Ruiz i Mat Serrano 3’01″11.

4 x 80 sub-14: 45enes Aroua Jdia, Sara Martínez, Sara Palomino i Carla Rodríguez 46″96 / 43ens David Abolafio, Roure Barbena, Gerard Colldeforns i Max Perona 48″43.

4 x 200 sub-14: 48enes Júlia Garcia, Aroua Jdiaa, Sara Martínez i Abril Ruiz-Ruano 2’09″65 / 35ens David Abolafio, Ayoub El Houdifi, Marc Jiménez i Max Perona 2’04″32.

4 x 60 sub-12: 23enes Lucía Díaz, Sara Lobato, Laia Ruiz-Ruano i Ariadna Sánchez 38`”36 / 22ens Sebastián Abolafio, Lluc Llorens, Lucas Lozano i Roc Renart 37″73.

3 x 600 sub-12: 30enes Sara Lobato, Laia Ruiz-Ruano i Ariadna Sánchez 6’51″89 / 14ens David Abolafio, Lucas Lozano i Roc Renart 6’15″16 (a només 1″54 de la classificació).

Els resultats, aquí. A la 3ª foto les rellevistes del 4 x 60 sub-10, a la 4ª  les 8 del 4 x 80 sub-14, a la 5ª Angélica Robles, a la 6ª els nois del 4 x 80 sub-14 i a la 7ª els del 4 x 60 sub-12.

Altres competicions

Només tenim constància de la participació del dos dels nostres atletes a la cursa de Caldes d’ Estrac, sobre 10 km amb circuit no homologat.

En Toni Antúnez ha entrat 9è de la general i 5è M35 amb 35’37” tan oficials com reals, mentre que l’ Enric Sans ho feia en 44’43” – 44’43” i la Beatriz Domínguez (a l’ última foto) era 11ª F55 amb 57’07” – 57’07”.

Les classificacions, aquí.