Competicions 11 i 12 de juny: Bronze per a Judith Artigas al campionat d’ Espanya de pujada vertical, 24 classificats per a la final del campionat de Catalunya sub-14/12/10 en pista i dues victòries a la milla de Canet

Un altre cap de setmana intens pel que fa a competicions, si bé força més dissabte que diumenge. Anem per parts perquè, a més, hi ha hagut novament grans resultats.

Jornada prèvia del campionat de Catalunya sub-14/12/10 a Vilanova i la Geltrú dissabte tot el dia

Celebrat a la capital del Garraf amb 43 participacions dels nostres atletes, dels quals 24 han obtingut el bitllet per a la jornada final.

Els sub-14 i sub-12 tenien proves durant tot el dia. Els sub-10, en canvi, han acabat al matí amb un total de 8 participacions dels nostres i 3 passis a la final.

Doble classificació per a la Laia Ruiz-Ruano (a la foto de capçalera) en 1 km marxa (11ª amb 6’55″30) i pilota (igualment 11ª amb 15’07), passant també l’ Aya El Houdaifi com a 8ª en alçada amb 1’04 (7ª al ranking del club de sempre).

Han quedat eliminats: en 60 31ª Júlia Cerezo 10″57, en 1000 32ª Khloe Pereira 4’19″54 i en pilota 18ª Júlia Cerezo 11’34 i 19ª Ariadna Martínez 11’15 / 20è Roc Renart (a la 1ª foto) 18’60.

Les classificacions, aquí.

Entre els sub-12 (matí i tarda), 7 classificats.

Doble presència a la final per a Ricard Martín (a la dreta de la 2ª foto, 5è en 2000 amb 7’18″00 i 6è en pilota amb 27’63) i Itziar Martínez (6ª en 60 tanques amb 10″75 i 13ª en 60 llisos amb 9″27). 

Acompanyarà a la Itziar als 60 tanques la Clara Arilla, avui 8ª amb uns 10″98 que la situen 7ª de sempre.

Classifiquen també Lucas Lozano (al centre a la 2ª foto, 6è en disc amb 18’01 per posar-se 4rt de sempre al nostre ranking) i Unai Hernández (6è en 2 km marxa amb 13’14″51).

No passen: en 600 28ª Marta Batlle 2’01″17, 32ª Júlia Batlle 2’02″06 / 18è Ayoub El Houdaifi 1’58″50, en 60 tanques 17è Ayoub El Houdaifi (a 6 centèssimes de la final), en alçada 17ª Sara Lobato (a la 3ª foto) 1’11, en perxa 3 nuls sobre 1’30 per a Clara Arilla, en pes 13ª Sara Lobato 5’81 (a 13 centímetres de l’ última classificada) i 18ª Leire Cánovas 5’67, en disc 16è Izan Cortés (a l’ esquerra de la 2ª foto) 15’73 i en pilota 24è Rayan Hajaja 16’92.

Pel que fa als sub-14, festival: 14 classificats, i 5 d’ ells entre els 5 primers.

Enorme novament en Roc Martínez: segon en triple amb 10’71 (es posa també segon al nostre ranking) i tercer en 150 amb 19″24. I en triple l’ acompanyaran dos lluïsencs més: 7è Víctor Ruiz 10’27 (4rt al ranking) i 11è Pau Sánchez 10’21.

Passa com a 3ª Natalia Calvache en javelina amb uns 24’16 que la col.loquen 4ª de sempre (també es classifica en 80 tanques com a 12ª amb 14″77), com a 4ª Ariadna Martí en alçada amb 1’44 (4ª al ranking) i Naia Rubiales (a la 4ª foto) com a 5ª en triple amb 9’98 (2ª al ranking).

Estaran a la final també: en 600 7è Luca Itchart 1’39″44, en 3000 16ª Angélica Robles 13’25″07, en 220 tanques 15ª Leyre Lozano 37″46, en alçada 7è Pau Sánchez 1’44, en llargada 12è Luca Itchart 4’67 (vent +1’8) i en 3 km marxa 9ª Laia Venteo 18’29″60

Queden eliminats: en 80 25ª Naia Rubiales 11″63 (-1’5) / 23è Aleix Gallardo 12″47 (-3’6) i 29è Dan Serrano 12″02 (-1’5), en 150 17ª Ariadna Martí 21″08 (a 1 punyetera centèssima de classificar-se), en 600 18è Mat Serrano (a la 5ª foto) 1’44″69 i 19è Aleix Gallardo 1’44″71, en 3000 19ª Leyre Cortés 13’42″31, en 1000 obstacles 21è Víctor Ruiz 3’34″39, en disc 21ª Martina Galeote 14’29, en javelina 17ª Martina Galeote 15’44 i en martell 20ª Salma Belarhzal 23’11, però aquesta última amb el premi de posar-se 2ª al ranking de sempre.

Els resultats, aquí els sub-14, aquí els sub-12 i aquí els sub-10.

Meeting de Lloret i control sub-20/18 dissabte a la tarda

21 participacions del club i el duet fantàstic ho ha tornat a petar als 400:  50″72 en Pol Ibáñez I 51″13 en Pau Lancho.

El crono d’ en Pol el posa segon al ranking sub-20, darrera dels 50″55 de l’ Oussama al 2019 I tercer absolut (Biel Mayans 48″65 al 2019).

I encara als 400, bons 55″29 per a en Nicola Rivolta i 1’06″96 per a la Noa Serrano.

Han competit també:

100: Alba Solanes 14″34 (-1’6), Ruth Díaz 14″40 (-1’6) / Daniel Sánchez 11″55 (-0’3), Mathis Itchart 12″46 (-2’6), Rubén Pereira 12″73 (a la 6ª foto, -2’2) i Jonam izquierdo 12″85 (-2’2).

200: Ruth Díaz 29″29 (-0’9).

600: Alejandra Cunillera (a la 7ª foto) 1’52″81 / Rubén Pereira 1’35″00 i Asier Hernández 1’44″28.

800: Marina Roselló 2’43″86 / Lluc Bergadà 2’28″59.

1000: Imran Jdiaa 2’58″81.

3000: Albert Roselló 10’04″71.

Llargada: Daniel Sánchez 6’09 (+0’8). Mathis Itchart 5’80 (+1’0) i Asier Hernández uns 5’56 (+1’7) amb els que puja al 8è lloc del ranking sub-16 de sempre.

Els resultats, aquí.

Milla de Canet dissabte a la tarda

Disputat sobre un circuit no homologat de 3 voltes pel passeig marítim i una mica més llarg del compte (aproximadament 100 metres més).

Victòries en veterans “B” (de 45 a 54 anys) per a la Mº Helena Gaeta (pitrall 41 a la 8ª foto) amb 6’48” i l’ Albert López amb 5’22”, essent ell el guanyador de tota la cursa màster, incloent als més joves.

També en màsters “B” 4ª Miriam Berrocal (pitrall 10 a la 8ª foto), amb 8’23” i 9è Jordi Martí amb 6’46”, mentre que en veterans “C” (de 55 en endavant) en Francisco Molina arribava 4rt amb 6’33” i en Jordi Villalba 5è amb 6’44”.

Els resultats, aquí.

Campionat d’ Espanya de vertical trail diumenge.

Disputat a la localitat berguedana de Cercs amb la participació de la Judith Artigas (a la dreta de la 9ª foto), que s’ ha hagut d’ enfrontar a un recorregut de 4’6 km. amb un desnivell positiu de 1.051 metres.

S’ ha penjat la medalla de bronze a la categoria màster F40 amb 1h 23’25”.

Ha arribat 4ª de la categoria, però la condició d’ extrangera de la guanyadora ha fet que competís fora de concurs al campionat, passant totes les atletes a avançar una posició.

És la segona medalla en un campionat d’ Espanya per a ella enguany després de la de plata assolida fa unes setmanes al de trail.

Les classificacions, aquí.

Campionat d’ Espanya de clubs de 2ª divisió

Disputat el cap de setmana a vàries seus. Diumenge a Gavà hi va haver la final B2 amb el Canovelles, que ens va convocar a la Mar Espartero (a l’ última foto) mercès al conveni de col.laboració que tenim.

Era un campionat absolut i la Mar encara és sub-16. Tot i així, 3er lloc amb 11’02″48 i el Canovelles acabant 4rt a la puntuació final.

Els resultats, aquí.