Curses de fons 4 i 5 de maig: podis per Dolo Ruiz i Rosa Gómez a la Montaltrail

Mitja marató de Gijón dissabte

L’ Ana Esther Fidalgo i en Juan Pedro Sanz han aprofitat les vacances a la seva terra d’ origen per competir a la marató de Gijón.

L’ Ana Esther ha estat 7ªF45 amb 1h 39’24” (a poc més d’ 1 minut del seu rècord del club de la categoria) i en Juan Pedro Sanz 13è M50 amb 1h 28’18”.

Les classificacions, aquí.

Marató d’ Empúries diumenge

Marató, mitja marató i cursa de 10 km. amb sortida i arribada a aquesta localitat empordanesa. Però com passa sovint a l’ Empordà, la tramuntana ha fet acte de presència de tal manera que s’ ha hagut de suspendre la marató que, per més inri, era campionat de Catalunya, de manera que els seus participants que han volgut s’ han passat a la mitja.

Ha estat el cas d’ en Pedro Gómez, que ha entrat en 1h 32’49” oficials – 1h 32’38” reals, que déu n’ hi do amb 57 anys i el vent que bufava.

Els resultats, aquí.

Cursa fira de Sant Isidre a Cardedeu diumenge

Prova de 10 km. amb circuit no homologat.

L’ Óscar Ruiz-Ruano ha entrat en 53’12” oficials – 53’05” reals, la Glòria Talamas en 1h 03’07” – 1h 02’50” i en Ramon Colomer en 1h 08’07” – 1h 07’49”. A la 1ª foto l’ Óscar i la Glòria amb el seu entrenador, en Jordi Pelegrí.

Els resultats, aquí.

Cursa Delta Prat diumenge

5 i 10 km. homologats. En Nabi Abdelkader i en Miguel Ángel Gámez han participat a la de 5, entrant respectivament en 18’30” – 18’18” (14è de la general) i 25’10” – 24’56”.

Les classificacions, aquí.

Montaltrail diumenge

Cursa de muntanya de 21 i 15 km. a escollir, amb sortida i arribada a Sant Vicenç de Montalt.

A la distància llarga la Dolo Ruiz s’ ha imposat en F50 amb 3h 05’25”, mentre que en Fernando Quintana arribava en 2h 50’41” i en Germán Cabrera en 2h 59’12”.

A la curta, 3ª de la general la Rosa Gómez amb 1h 49’25”, amb la Judith Artigas (a la 2ª foto) 7ª amb 1h 57’17”.

Top-10 masculins Carlos Navarro (7è amb 1h 37’52”) i Ramon Vallespín (9è amb 1h 38’15”), arribant Manuel Molina en 2h 02’07” i Esther Bonilla i David Galeote en 2h 11’54” perdent-se dues vegades.

Els resultats, aquí.

Cursa solidària correos exprés per l’ ELA diumenge

10 i 5 km. a Sant Adrià del Besós amb circuit no homologat.

En Salah Benyzazid ha pre part de la de 10, entrant en 42’14” – 42’06”.

Els resultats, aquí.

 

Pista 4 de maig: els sub-20 campions de Catalunya de 4 x 400, rècord absolut per Biel Mayans i diversos controls

Campionat de Catalunya de relleus sub-23, sub-20 i sub-18

Disputat a l’ Hospitalet del Llobregat, els nostres sub-20 s’ han fet amb el títol català de 4 x 400.

El relleus integrat per Aleix Aznar, Jaume Larroy, Pau Rey i Oussama Blal (per ordre a la 1ª foto) s’ han imposat amb 3’29″44, 3ª millor marca absoluta de sempre i nou rècord sub-20 (anterior de Sergi Adalid, Marc Garí, Oussama Blal i Pau Rey al 2017, essent aleshores sub-18.

Les classificacions. aquí.

Campionat d’ Espanya universitari dissabte i diumenge

Disputat a Castelló, en Biel Mayans ha participat dissabte a la 1ª semifinal dels 200, en la qual ha estat 3er amb 22″04 (vent +0’5 m/s), rebaixant el 12 centèssimes els seus rècords del club absolut i sub-23.

Ha passat a la final  amb el 4rt millor crono dels classificats, posició que a corroborat a la ronda definitiva, en la que ha arribat 4rt amb 22″27 (vent +0’3 m/s), a 14 centèssimes del bronze

Els resultats, aquí.

Control sub-20, sub-18 i sub-16 a l’ Hospitalet dissabte

14 atletes del club. tots ells sub-16.

A destacar els 13″13 (vent -0’7 m/s) de l’ Edith Godoy (a la 2ª foto) en 100, igualant la seva marca personal amb que està 4ª al ranking de sempre. Per sota dels 14″, Anna Boixet amb 13″84 (vent -0’7). En nois, Pol Ibáñez 12″55 (0’0), Álex Hernández 12″61 (-0’6) i Pol Vives 12″79 (+0’5).

L’ Anna Boixet i l’ Edith Godoy escalen posicions al ranking de 300 tanques. Gràcies als 49″85 i 50″57 que han fet respectivament pugen al 4rt i 7è lloc. El mateix ha aconseguit en Pol Ibáñez entre els nois, situant-se 9è amb 45″72.

De la resta, destacar als 1000 els 3’24″48 de la Martina Collet i 3’26″63 de l’ Alana Ordoyo i en llargada els 4’49 de Martina Kidane (vent 0’0) i 4’45 de la Daniela Elvira (+0’9).

Els resultats, aquí.

Meeting de promoció Ciutat de Calella dissabte (sub-14, sub-12 i sub-10)

74 atletes del club, amb tres rècords del club pels més petits. Als 50 sub-8 en Lucas Lozano ha fet 9″4, millorant el rècord que tenia en Martí López amb 9″7 des de l’ any passat, amb en Rayan Hajaja i l’ Unai Hernándeez baixant també dels 10″, tots dos amb 9″7.

Als 60 sub-8 femenines (els nens van fer 50 metres per error, però les marques valen igual a la  distància correcta), la Sara Lobato ha entrat en 10″2 per estrenar la taula de rècords (bons 11″5 també per Marina Tavares), mentre que la Khloe Pereira es feia amb la plsumarca sub-6 amb 13″5.

A la 3ª foto, d’ esquerra a dreta, Laia Ruiz-Ruano, Marina Tavares, Ona Mor´´on i Sara Lobato animant als seus companys.

Sub-14

En Max Ordoyo s’ ha situat 6è de sempre en 3000 amb 10’37″1 i en Nicola Rivolta 9è en 600 amb 1’42″2 (Mathis Itchart 1’47″3). 

A destacar també els 4’58 d’ en Nicola i 4’32 d’ en Mathis en llargada i en javelina Jonam Izquierdo 20’22, Adrià Sáez 17’76 i Mathis Itchart 17’56.

A la 4ª foto David Álvarez (3’33 en llargada i 1’54″9 en 600).

En quan a les nenes, la Marina Polo es situa 4ª en disc amb 17’18 (Mar Espartero 15’36), la Mar Espartero 7ª en llargada amb 4’35 (Marina Polo 4’24) i l’ Ariadna Rovira 8ª en 600 amb 1’53″0 (Mar Espertero 1’56″5), fent la Sílvia Marquet 14’21″8 en 3000.

Sub-12

A punt d’ entrar al top-10 en Rubén Pereira en 600 (ara és 11è amb 1’52″9), baixant també dels 2 minuts en Guiu Coll amb 1’56″5.

En 2000 Asier Hernández 7’33″5, Fèlix Altafaj 7’50″7 i Joel Garcia 8’04″2 i en disc Joel Garcia 13’75, Miquel Martí 13’38 i Lluc Colomer 12’64.

L’ Anna Roselló ha baixat 4 segons la seva marca en 600 amb 2’04″7 (Ariadna Martí 2’09″7), la Laia Venteo ha fet 9’05″5 en 2000 i la Carlota Colomer 13’13 en disc (Abril González 11’08).

A la 5ª foto Erika Montero i Martina Jardí (2’27″0 i 2’21″2 en 600 respectivament).

Sub-10

La Natalia Calvache ha saltat 2’99 en llargada (Sara Palomino 2’82), baixant dels 11 segons en 60 Joana Renart (10″3), Sara Palomino (10″6) i Águeda Lastras (10″9).

En nois, Marc Jiménez (a l’ última foto) ha estat el millor tan en 60 (10″3) com en llargada (2’083), fent Martí López en 60 i Max Perona 2’52 en llargada.

Els resultats, aquí.

Critèrium màster de Sant Celoni dissabte

En Francisco Molina ha estat el nostre únic participant, acreditant 19’28″9 al 5000.

Els resultats, aquí.